Non, Pokémon

28. listopadu 2015 v 12:58 | maya

Musím se omluvit, ale dnešní článek nebude mít nic společného s Pokémony. Což Vám svým způsobem může být jedno, jelikož zas tak moc lidí sem nechodí, aby mě odsuzovala, co si to dovoluji.

A vlastně o čem to bude? O knížce, která mě momentálně hodně ovlivnila, a ráda bych vám ji doporučila. Pokud nemáte chuť toto číst, tak si nerozklikávejte článek :)
Název knihy: Chlapec, který rozdával sny

Autor: Luca di Fulvio


Ano, ano je to jeden z bestsellerů. Oprávněně si zaslouží toto označení.

Kniha má tři někdo může odporovat a tvrdit čtyři, a bude mít pravdu linie osudů odlišných lidí, které se střetnou v jednu určitou chvíli, následně se opět odloučí a za pomocí úsilí se střetnou, jestli to bude v dobré či špatné vám možná prozradím nebo také ne. Uvidíme.

Přeci jen si neodpustím nestínění příběhu. Jeden osud je chlapce Christmase, jeho původní jméno Natale, ale když přišli do Ameriky, úředník špatně rozuměl na celnici jeho jméno a do papírů mu zapsal Christmas. Polovina lidí i černochů říká: "Jméno jak pro negra". Jeho matka je milá hodná žena, a živý se jako prodejná žena na začátku jsem zmiňovala, že je zde i čtvrtý příběh, a ten je o ní, ale jako zbývající tři nemá tolik prostoru, miluje svého žena a snaží z něj vychovat Američana, který ctí ženy. Jeho život se protne s Ruthinim, i když kapku nešťastně a následně se oddělí, což ho kapku zničí. Po určitých událostech se rozhodne, že pomocí rozhlasu ji najde.

Ale jak se dostane do rádia? Bude moc být hlasatelem? Najde ji? Jeho výhoda je osobitost, pokora, dar vyprávět nádherné příběhy života.

Další linie života patří dívce, která se předčasně stává ženou. Ruth je z bohaté rodiny, kde rodiče jsou sobečtí, nevýrazní lidé až na dědečka, jenže ten následně umírá. Matka si z ní utvoří loutku. Největší neštěstí pro ni, ale bylo osudové setkání s Billem, ale největší štěstí života je setkání s Christmasem.

V nejhorším období jejího života, se náhodou dostane fotoaparát Leicu. Jak moc její život ovlivnili a ovlivní její život? Jakou cestu ji ukáže fotoaparát?

Poslední osud bude patřit Billovi. Jeho život byl poznamenán násilnickým otcem, této nálepky se bohužel nezbaví, spíše se podepíše na každém osudu okolních lidí. Nebudu více už oněm říkat, mohla bych docela snadno prozradit, jeho úděl v knize.

Musím už jen dodat, kniha zachycuje vývoj Ameriky ohledně rasismu (bílý vs. černí), podsvětí, vývoji automobilů, a takzvaného Amerického snu.


Doporučuji přečíst si tuto knihu Na to, že má 510 stran čte se jedním dechem, výborně napsaná i přeložená. Klobouk dolů.!, možná vám pomůže najít sama sebe. Mně moc pomohla uvědomit si, co chci. Možná vám jednou povím, jak mi ukázala svět, a možná ne. To závisí na mně, ale kapku na vás a hlavně na budoucnosti mé osoby :)

Pokud si chcete kousek aspoň kouset přečít >>>
~Maya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama